o najlepszych lodach na świecie.

Taka historia.
Rozpoczynałam studia. Pierwsze wykłady. Pierwsze rozmowy. Badanie terenu i innych osobników żądnych wiedzy tak jak ja. Każdy wystraszony, każdy chce pokazać że jest mądrzejszy niż w rzeczywistości. I za nic w świecie nikt nie chce się zdradzić z tym jak go wielki, nowy, studencki świat przeraża.
W końcu dochodzi do rozmowy pt. A Ty skąd jesteś?
Odpowiadam zgodnie z prawdą, że z Nowego Targu. Chociaż pewna jestem, że nikt o tym miasteczku nie słyszał. Może ktoś, gdzieś, kiedyś mijał w drodze do Zakopanego. Może ktoś słyszał o hokeistach z Podhala. Może ktoś w Relaksach śmigał w młodości i pamięta, że one z Nowego Targu? być może. No ale na pewno nikt nie wie nic więcej o Nowym Targu.
A tu nagle bach: A wiem, wiem gdzie jest Nowy Targ! to tam gdzie te pyszne lody sprzedają! takie łyżką nakładane, co stoi się po nie w kilometrowych kolejkach!
Dokładnie tak! Uśmiech pojawia się na twarzy mojej i radośniej mi od razu jakoś, bo przecież te lody to jedno z milszych wspomnień z dzieciństwa. Jakoś tak od razu cieplej na duszy się robi (chociaż wspomnienie lodów mogłoby na coś innego wskazywać) i to miasto wielkie wcale nie takie straszne, a ludzie całkiem przyjaźni.
Jednym słowem lody zostają przełamane.

Dlaczego dzisiaj o tym piszę? bo spotkał mnie zaszczyt wielki. Te lody, co to w historię naszego miasta są wpisane. Lody najlepsze pod słońcem. Lody po które zawsze w ciepłe dni ustawia się kilkumetrowa kolejka. Lody którym nie równają się żadne inne – ani te na placu św. Marka w Wenecji próbowane ani te na południu Hiszpanii. Właśnie te osławione lody znalazły się na moich zdjęciach.

Niewdzięczne okrutnie i mało fotogeniczne. Ale smakiem nadrabiają wszystko ;)
1

234

SONY DSC

67
Pamiętacie jak mówiłam, że ostatnio mało mnie tu? no to właśnie poniżej dowód, że nie kłamałam. Naprawdę coś robiłam ;) tysiące zdjęć, kilka miłych dni, długie godziny na wybieraniu tych najlepszych kadrów… za zaufanie jakim mnie obdarzyły, za to że mogłam się sprawdzić, za wszystkie przysmaki, których mogłam spróbować – Magda i Edyta dziękuję Wam bardzo!

A kto jeszcze nie próbował tych lodów to zapraszam do Nowego Targu!
81011

Reklama
o najlepszych lodach na świecie.

8 uwag do wpisu “o najlepszych lodach na świecie.

 1. Filipek70 pisze:

  wow !!!!!!!!!!! jadę zaraz po tym jak mi szwy ściągną :))) NATYCHMIAST !!!!!! jak to niefotegeniczne jak bardzo fotogeniczne ???? znaczy fotograf BARDZO ZDOLNY !!!!!! buziole:)

 2. Agata pisze:

  o jaaa!!! jeszcze mi chudzinko powiedz czy po każdym zrobionym zdjęciu musiałaś zjeść fotografowany obiekt?? ;)

 3. J&P pisze:

  Mniam mniam, zjadłoby się ;-) Tylko trochę daleko…. Ale może kiedyś! W końcu mam okazję Cię zobaczyć! Naprawdę ślicznie Ci w tej fryzurze! Aż mnie ciekawi jak Ty przedtem wyglądałaś! ;-)

 4. mama Bo pisze:

  Mistrzyni obiektywu! Ostatnio nie było czasu żeby tu do Ciebie zajrzeć a jak zajrzałam to nie mogę się napatrzeć ☺. Wszystko jak zwykle doskonale i dopracowane co do najmniejszego szczegółu ☺. Zawsze podziwiam ☺ pozdrawiam serdecznie ta kreatywna duszę! Polcie oczywiście też ☺

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s